Ermenekte direnen madenciler için DAYANIŞMAYA ÇAĞRI

3.500 maden işçisinin 7 yıldır ödenmeyen tazminat hakları için meclisten yasa çıkartan bir mücadele ile kazanım yaratan Bağımsız Maden-İş Sendikası öncülüğünde örgütlenen işçiler, şimdi de Karaman Ermenek’te haklarını gasp eden iki maden şirketinin birisinde üretimi durdurarak, diğerinde ise ocağı fiilen işgal ederek direnişe geçti.

Maden sahipleri, ağalıktan gelme iki aile olan Özbeyler ve Uyarlar onlarca yıldır Ermenek’te işçilerin kıdem haklarını ve ücretlerini gasp ederek servet biriktiriyorlar.

Devlet ise işçilerin yaptıkları şikayetleri ve suç duyurularını bugüne kadar dikkate almadı. Devletin bu tutumu patronları korudu, korumaya da devam ediyor.

Ermenek işçisi, Soma madencisinin yaktığı mücadele ışığını gördü ve Bağımsız Maden-İş’e üye olarak mücadele yolunu seçti.

İşçiler tazminat hakları, 13 ay ve 7 aydır alamadıkları ücretler için aileleriyle birlikte direniyorlar.

Maden işçilerinin barajları yıkmak, sarı sendikalardan kurtulmak için kurduğu Bağımsız Maden İş’imizin, iki maden ocağında işçilerle birlikte başlattığı direnişin kazanılması bizlerin dayanışmasına bağlı.

Toros Dağlarının eteklerinde sürdürdüğümüz, Ermenek Cenne ve Seba maden direnişlerine ve yurdun dört bir yanında maden havzalarında sürdürdüğümüz örgütlenme mücadelemize destek olmak, güç olmak için verdiğiniz her türlü dayanışma katkısı bizler için çok değerlidir, şimdiden teşekkür ederiz.

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

Bağımsız Maden-İş Sendikası Dayanışma Hesabı

İş Bankası Hesap no: 3526-0841437

Iban :TR45 0006 4000 0013 5260 841437

Tel: 0534 381 45 78